antyszczepionkowa moda ?!

0 Flares 0 Flares ×

W ostatnim czasie trwa silna nagonka na „antyszczepionkowców”…  Media się uwzięły na  propagowanie tych dobroczynnych produktów (szkoda, że tylko wybiórcze informacje podają) … w końcu gdyby nie szczepionki to połowa ludzkości już by nie żyła…. odra czy różyczka zdziesiątkowałaby tych opornych….

A my się pytamy;

-> po co??! skoro są takie dobre to niech będą … i niech je sobie aplikują wszyscy …. ale DOBROWOLNIE ile chcą i kiedy! A kto głupi niech nie korzysta z tych dobrodziejstw!
Przecież za granicą są zalecane, nie obowiązkowe, a jakoś nie słychać o żadnej epidemii i krwawych żniwach pośród nieszczepiących ….

-> dlaczego do czegoś, bez racjonalnego powodu (grupy ryzyka, epidemie), co nawet nie jest lekiem,  a produktem „ochronnym” jest się zmuszanym?

Czy jeżeli ktoś złamie nogę, jest zmuszony do jej leczenia? czy palacze są wysyłani na przymusowe prześwietlenia płuc?? czy wykupując lek w aptece na daną dolegliwość, jest ktoś zmuszony do jego zażycia? czy ludzie schorowani, konający wręcz w koszmarnych kolejkach do specjalistów w ogóle kogoś obchodzą??? No raczej nie…..

Za to ktoś chce nam ładnie wmówić, że bardzo obchodzi lekarza i państwo nasze kochane, to czy nasza pociecha zachoruje na chorobę zakaźną…. chorobę, którą w dzisiejszych czasach można leczyć lekarstwami czy antybiotykami….

 

0 Flares Google+ 0 Email -- Facebook 0 Twitter 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *